Zegarki MASERATI na Baselworld 2017 (relacja z targów)

Pomarańczowy pawilon, czyli DOXA na BaselWorld 2017
18 maja 2017

Podczas tegorocznych targów Baselworld 2017 miłośnicy zegarków mieli doskonałą okazję, aby zobaczyć na żywo w jednym miejscu niemalże wszystkie oferowane dotychczas modele zegarków marki Maserati oraz nowości zaplanowane na ten rok. Czym w tym roku zaskoczy wielbicieli zegarków marka Maserati?

Maserati. Samochody w Genewie, zegarki w Bazylei

Najnowsze modele samochodów Maserati fani tej marki mogą często podziwiać podczas Geneva International Motor Show, czyli znanych na całym świecie targów samochodowych odbywających się w Genewie, które w tym roku miały miejsce w dniach 9-19 marca. Niedługo po nich swoje święto mieli wszyscy miłośnicy zegarków, gdyż także w Szwajcarii, w Bazylei, odbyły się jak co roku międzynarodowe targi zegarkowe Baselworld 2017.
Trwające przez tydzień targi przyciągają każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata, to bez wątpienia największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie tego typu na świecie. W dwóch ogromnych halach, które posiadają dodatkowe piętra, oraz w okolicznych lokalizacjach wystawiają się producenci najważniejszych marek zegarkowych na świecie.
Targi Baselworld dają niepowtarzalną i jednorazową okazję zobaczenia zegarków, a także nowości zegarkowych oferowanych przez najznamienitsze manufaktury i marki zegarkowe. Z tego względu nie mogło na nich zabraknąć zegarków Maserati.

Circuito, Potenza, Sorpasso – klasyka i sportowy styl

Ekspozycja zegarków Maserati znajdowała się na drugim piętrze hali nr 1, w ramach bardzo dużego i imponującego pawilonu marki Morellato.
Pawilon prezentował kilka marek zegarkowych, w tym właśnie czasomierze Maserati. We wnętrzu pawilonu znajdowało się miejsce, gdzie zwiedzający targi oraz dziennikarze mogli w każdej chwili usiąść, odpocząć, a także zapoznać się z kolekcjami zegarków Maserati – włącznie z bardzo ważną i eksponowaną linią Circuito.
We wnętrzu pawilonu fani zegarków z trójzębem ma tarczy mogli podziwiać przeszkolone ekspozycje, za którymi znajdowały się m.in. modele z Maserati kolekcja Potenza, Sorpasso i Circuito. W ramach tych serii oferowane są zarówno modele kwarcowe, jak i czasomierze mechaniczne.

W tych kolekcjach znajdują się zegarki bardzo klasyczne, o eleganckiej linii, ale także modele zdecydowanie bardziej sportowe – jak przystało na markę, która przecież kojarzona jest z szybkością, adrenaliną i ogromnymi emocjami. Modele bardziej sportowe posiadają oczywiście także funkcję stopera, co od dziesiątek lat kojarzone jest ze sportami motorowymi.
W gablotach, prócz wspomnianych zegarków, można było zobaczyć także modele samochodów marki Maserati.

 

Yacht Timer MVT – nowość 2017, która przykuwała uwagę

Po zapoznaniu się z modelami prezentowanymi we wnętrzu pawilonu przyszedł czas na obejrzenie zegarków umieszczonych w gablotach na zewnętrznej ścianie stoiska.
Tam mogliśmy zobaczyć m.in. model Yacht Timer MVT z kolekcji Ricordo, a także zegarki Maserati Traguardo i Epoca. Na tegoroczne lato do kolekcji Traguardo dołączą dwa nowe modele, oba o dość dużej średnicy koperty wynoszącej 45 mm, jeden model mechaniczny typu „open heart” oraz model kwarcowy z funkcją stopera.

 

Epoca to natomiast kolejna ważna seria czasomierzy Maserati. Bardzo atrakcyjne modele zegarków o dynamicznej linii koperty i sportowym charakterze, wyposażone w koperty wykonane ze stali szlachetnej i oferowane na paskach wykonanych z naturalnej skóry lub dostępne na bransoletach Milanese typu mesh, wykonanych ze stali.


Zewnętrzna ekspozycja była dodatkowo urozmaicona dużym ekranem emitującym film prezentujący historię marki Maserati, jej doniosłe osiągnięcia oraz detale i elementy zegarków Maserati, które inspirowane są przecież właśnie tymi wspaniałymi samochodami. Możliwość podziwiania zegarków i obcowania z nimi, a także świetnie przygotowany film powodowały, iż przed gablotą stale zatrzymywali się kolejni zwiedzający targi miłośnicy czasomierzy.

Tegoroczne targi Baselworld obchodziły w 2017 roku swoje setne urodziny. To piękny jubileusz tego doniosłego wydarzenia w świecie zegarków. Marka Maserati uczciła ten jubileusz wieloma bardzo udanymi modelami. Pierwsze z nich będzie można podziwiać i zakupić na polskim rynku już na wiosnę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *