Z bliska: zegarek Briston Clubmaster Sport 16342.SA.TS.9.LSB

Recenzujemy: Maserati Attrazione (Rose Gold – R8851126001)
19 maja 2017
BRISTON wypuszcza kolekcję zegarków do nurkowania
26 maja 2017

Tym razem przyglądamy się  zegarkowi BRISTON z linii Clubmaster Sport. To model kwarcowy w stylu sportowym z kopertą 42 mm na skórzanym pasku. Jak wygląda zegarek BRISTON z bliska? I jak prezentuje się na nadgarstku? Krótka recenzja.


BRISTON to czasomierze o intrygującym designie, którego elementem kluczowym jest charakterystyczna koperta typu „pillow shape”. Warty uwagi jest również materiał, z jakiego wykonane są koperty w większości zegarków BRISTON, czyli włoski acetat (octan celulozy).

Koperta –  włoska robota

Octan celulozy to naturalny, hipoalergiczny i wytrzymały surowiec, który powstaje na bazie włókien bawełnianych (a konkretnie kwiatów bawełny). Wykorzystywany jest m.in. do produkcji opraw markowych okularów z półki premium. Projektanci zegarków BRISTON postanowili wykorzystać go właśnie przy tworzeniu kopert, co jest zabiegiem iście prekursorskim. W tym celu poprosili o pomoc specjalistów z firmy Mazzucchelli.

Mazzucchelli to marka, której przestawiać nie trzeba. Najstarszy i najbardziej szanowany producent acetatu w branży. Z usług studia Mazzucchelli korzysta wiele renomowanych marek takich jak m.in Ray-Ban® – światowy lider produkcji okularów z segmentu premium.
W zegarkach BRISTON koperty polerowane są ręcznie, a to sprawia, że każda z nich jest unikalna. Każdy bursztynowy refleks i przenikanie poszczególnych odcieni acetatu w czasomierzach BRISTON jest niepowtarzalne.

 

Zegarek BRISTON Clubmaster Sport na pasku flanelowym

Tarcza i koronka

W tym modelu  uwagę zwraca przede wszystkim niebieska tarcza  wykończona wzorem słonecznym. Na kopercie umieszczono indeksy ze stali szlachetnej pokryte substancją Superluminova®. Praktyczna, duża,  dokręcana koronka pozwala na komfort użytkowania,  a także gwarantuje wodoszczelność na poziomie 10 ATM. Zegarek posiada również datownik z oznaczeniem dnia miesiąca oraz tygodnia.

Zegarek BRISTON Clubmaster Sport koronka

Wymienny pasek

Model  dostępny jest na wymiennym skórzanym pasku,  którego zewnętrzną warstwę stanowi trwała tkanina w kolorze czarnym. Do zegarka można założyć też pasek nato lub tzw. flanelowy. Oba typy pasków oferowane są oczywiście przez producenta. Klamerkę paska zdobi logo BRISTON. Jak widać, zadbano tutaj o każdy szczegół.

Pasek skórzany BRISTON Clubmaster Sport

Pasek flanelowy Zegarek BRISTON Clubmaster Sport

Zegarek idealny dla wielbicieli stylu casual i smart casual. Charakterystyczny. Od razu zwraca na siebie uwagę.

Zegarek BRISTON Clubmaster Sport na ręku

Zegarek BRISTON Clubmaster Sport na ręku do marynarki

 

Podsumowanie

Charakterystyczne wzornictwo, którego próżno szukać na rynku. W tym zakresie zegarki BRISTON nie mają odpowiedników. Połączenie acetatu i odświeżonej koperty-poduszki dało zegarkom oryginalny i intrygujący wygląd. Zaletą jest również wymienny pasek. Praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. W ten sposób zegarek możemy dostosować do stylizacji czy okazji. Wystarczy, że zmienimy pasek –  ze skórzanego na pasek typu nato – i mamy zupełnie inny zegarek.

Szkoda tylko, że czasomierze tej marki dostępne są na razie na mechanizmie kwarcowym. Podobno producent ma w planach wypuszczenie wersji automatycznych i to jest dobra wiadomość na zakończenie.

Model BRISTON Clubmaster Sport 16342.SA.TS.9.LSB dostępny jest w  cenie katalogowej 1 050,00 zł

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *